Katalog Stron

Grzybica paznokci jest dzisiaj jednym z przeważnie rozpoznawanych trudności ze stopami, które leczy się u podologów lub dermatologów. Jej rozkwit rozpoczyna się w łożysku paznokcia skąd rozrasta się wywołując grubienie, skrzywienie oraz zmianę odcieniu (płyta staje się mniej przezroczysta) a nawet urwanie. Z takiej przyczyny tworzy się łamliwy i odłącza się od skóry. Następny poziom to grzybica white superficial onychomycosis WSO. Odróżnia się tym że robi się w kształcie białych plamek, które z czasem okrywają się białym proszkiem. W tej postaci paznokieć nie ulega odkształceniu i nie oddziela się od łożyska. Przeciętnie 1-2% ludności boryka się z tą dolegliwością z kolei częstość jej występowania narasta do 13% u obywateli w wieku powyżej 40 lat. W przeszłości twierdzono że jest ona jedynie dylematem powierzchownym, co doprowadziło do nieprawdziwego spostrzeżenia że nie należy jej kurować. Chociaż życie obnażyło że u 65% osób z tą udręką dochodzi do wątpliwości psycho-społecznych. Osoby te mają problem z tym że nie mogą iść na basen, nosić sandałów, korzystać z publicznych pryszniców, itp. nie napominając o paniach które mogą mieć z tego problemu tak wyolbrzymione syndromy że nie zsuną skarpetek przed panem. Wiele osób na dodatek choruje na bóle stóp z tego powodu.
Notorycznie przyczyną zakażeń grzybicą paznokci jest też stosowanie niesterylnych narzędzi w przy manicure i pedicure, wskutek tego należy stale zwracać uwagę czy gabinet jest wyposażony w autoklaw i czy sprzęt przed zabiegiem znajdują się w sterylnych woreczkach co świadczy o tym że zostały dobrze wysterylizowane.
Zapraszamy do naszego gabinet podologicznego w Lublinie aby podolog zajął się twoja stopą. Wszystkie choroby leczą u nas specjaliści z zakresu podologii, jak pękające piety, pedicure leczniczy czy wrastające paznokcie.
  • Ocena: 1.4/10 (8 głosów)